Impreza integracyjna, czyli dlaczego organizacja firmowych wyjść jest taka ważna?

Dlaczego organizacja firmowej imprezy integracyjnej jest tak ważna w dzisiejszych czasach? Czy daje ona gwarancję sukcesu i rozwoju firmy? Czy doceniony w ten sposób pracownik odwdzięczy nam się ciężką pracą i zaangażowaniem? Na te i kilka innych ważnych pytań postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Dlaczego inwestycja w zgrany zespół się opłaca?
Praca jest bardzo istotnym elementem życia każdego człowieka. Nie od dziś wiadomo, że kiedy mamy możliwość wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych w miłym i zgranym zespole, sukcesy przychodzą łatwiej i szybciej. Właśnie dlatego, warto inwestować w firmowe wyjścia, imprezy integracyjne, team building itd. Dobra atmosfera jest dla pracowników bardzo często ważniejszym elementem codziennych zmagań, niż premia finansowa. Z kolei zła aura panująca w pracy, może ich bardzo szybko i skutecznie zdemotywować i zmniejszyć ich wydajność.

Jakie cele realizujemy podczas imprezy integracyjnej?
Organizacja imprezy integracyjnej daje pracodawcy możliwość realizacji wielu celów, które mają wpływ na dobrą atmosferę w zespole. Oczywiście podstawowymi zadaniami, które możemy osiągnąć są:
– poznanie się współpracowników
– poprawienie komunikacji w grupie
– wzmocnienie solidarności grupy
– nauka wspólnego rozwiązywania problemów i konfliktów
– wzrost zaufania wśród współpracowników
– utożsamianie się pracownika z grupą i firmą
– budowanie więzi między współpracownikami
– wzrost prestiżu firmy

Wychodząc poza miejsce pracy, realizując wspólnie zadania inne niż dotychczas nasi pracownicy mają szansę lepszego poznania kolegi z „biurka obok”, z którym dotychczas nie mieli okazji nawet porozmawiać. Być może okaże się, że nie jest taki zły na jakiego wyglądał?

Jak zorganizować dobrą imprezę firmową?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta, jednak nie jednoznaczna. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Czasami wystarczy miły wieczór przy grillu za miastem, czasami kilkudniowy wypad łączący spływ kajakowy, szkolenie i imprezę wieczorową porą :). Oczywiście to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie możemy Państwu zaoferować. Do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą zapraszamy tutaj. W Pestkownicy gwarantujemy Państwu profesjonalną obsługę, pomoc i dobrą radę, dlatego jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania czy propozycje, jesteśmy do dyspozycji!

E-mail: info@pestkownica.pl
Tel. +48 502 606 847
www.pestkownica.com.pl